Найвідоміші мотогонщики

Який росіянин не любить швидкої їзди. Всі чоловіки, починаючи з малих років, мріють спочатку про велосипед, потім мопеді і в кінцевому підсумку автомобілі на якому він буде підкорювати дороги всього світу. Але перше кохання, а у більшості автолюбителів і єдина залишається на все життя. Йдеться, звичайно, про мотоциклах, з яких починається шлях в світ техніки практично кожного дорослого чоловіка. Про щасливчиків, яким вдається поєднати свою любов до швидкості, драйву і мотоциклів на протязі всього життя ми і дізнаємося.

Люди, що залишили свій слід в мотоспорті на всі часи і на яких мріють бути схожими десятки мільйонів юнаків зі всієї земної кулі. Найзнаменитіші мотогонщики, в історії спорту, інформація про їхню кар’єру, досягнення і результати показаних на спортивних аренах та трасах усього світу. У кожного це список може виглядати по-різному. Наші лідери перед вами.

Джакомо Агостіні (Італія)

Не тільки чудовий мотогонщик, а й один з небагатьох людей в світі, учасник гонок Формули 1, його запросили взяти участь у виставковій гонці за штурвалом формульного боліда команди Вільямс. Протягом 17 років своєї кар’єри домігся видатних результатів в гонках мотоциклах. Титули Агостини говорять самі за себе: 311 вікторій в усіх змаганнях, в яких взяв участь «Божественний Аго». Неперевершений рекорд вже на протязі 38 років за кількістю перемог в Гран-прі, великий італієць переміг у 122 стартах.

Неможливо порахувати число різних титулів і призів за всю довгу кар’єру «Аго». Виділяються національні трофеї, яких 18 в колекції Джакомо, і 15 світових першостей підкорилися сильнішого мотогонщик в історії спорту. Закінчив свої виступи італієць в 1977 році на трасі в Англії.

Валентино Россі (Італія)

Символ сучасного мотоспорту італієць зі звучною прізвищем «Доктор» вже на протязі 19 років блищить на небосхилі гоночного спорту. За свою довгу кар’єру Россі здобув 111 перемог і набрав більше 5000 залікових очок в чемпіонаті, що більше ніж у найближчого переслідувача на дві тисячі балів. Володар безлічі вражаючих рекордів і титулів. Дев’ятиразовий король гоночних трас чемпіон світу, перший мотогонщик який зміг здобути перемогу в усіх наявних на даний момент рівнях супер класу. І зараз в досить солідному віці для гонщика не втратив жаги боротьби і перемог, продовжуючи свою неповторну кар’єру.

Майкл Дуена (Австралія)

Австралієць один з найяскравіших спортсменів в мотогонках кінця XX століття. За 10 років у великому спорті став п’ятикратним тріумфатором світової першості світу. За кар’єру здобув 54 перемоги і 95 разів фінішував в трійці найсильніших. Кар’єра почалася і завершилася на Гран-прі Японії, тільки між цими стартами пройшло десять років боротьби, гонок, поразок і перемог, як в життєвих, так і спортивних.

Майк Хейлвуд (Великобританія) (1940-1981)

Легендарний англієць Хейлвуд увірвався в еліту національного чемпіонату, а з ним і світового мотогоночного спорту всього за один рік. Він був гонщиком від бога, завоювавши дев’ять чемпіонських титулів в гонках на мотоциклах. У своїй кар’єрі він 76 разів першим перетинав фінішну стрічку, а всього побував на п’єдесталі пошани 112 раз. Але цього йому здалося мало, і Майк відправився підкорювати безкраї простори автоспорту і відразу у вищу лігу цих змагань Формулу 1. В автоспорті британець не загубився і взяв участь в 50 формульних Гран-прі. Чемпіон по своїй натурі Хейлвуд міг досягти набагато більшого, як в спорті, так і життя, якби не нещасний випадок, що обірвав його життя в сорок один рік.

Едді Лоусон (США)

Кар’єра Лоусона була не дуже довгою, але дуже плідною на всілякі перемоги і трофеї. Едді володар чотирьох чемпіонських титулів в мотогонках, переможець тридцяти одного етапу Гран-прі. Американець занадто рано завершив свою гоночну кар’єру у віці 34 років, якби він продовжив свої виступи то, безсумнівно, міг виграти ще не один трофей в свій особистий музей. Його кредо не тільки в спорті, але і життя: тільки перемога друге місце не для нього.

Анхель Ньєто (Іспанія)

Іспанець провів довгі 22 роки на гоночних трасах світу, його кар’єра почалася ще на зорі мотогок в 1964 році, коли майбутній легенді спорту було всього 17 років. За свою кар’єру Анхеля вдалося виграти 12 чемпіонських титулів, здобути 90 перемог і 139 раз потрапити на подіум. В його активі одна тисяча сімсот вісімдесят-два очка зароблені за всю його славну кар’єру. Останній раз за кермо гоночного мотоцикла Ньєто сіл на трасі в Німеччині в 1986 році. Завершивши активні виступи в 39 років.

Стефан Евертс (Бельгія)

Послідовник свого батька, так само мотогонщика Гаррі Евертса. Стефан перевершив досягнення свого тата ставши десятикратним тріумфатором світової першості з мотокросу. Вперше став чемпіоном в юному дев’ятнадцяти річному віці, а всього 10 разів виграв світову корону і переміг в 101 гонці. Завершив свою славну кар’єру бельгієць в тридцять чотири роки, після чого не залишив захоплення свого життя мотоспорт. Брав безпосередню участь у створенні нового гоночного мотоцикла. Готує маленького сина – нового чемпіона сім’ї Евертсом, продовжувача сімейної справи і можливо суперзірку майбутніх змагань з мотокросу.

Марк Маркес (Іспанія)

Нове віяння в мотогонках представляє молодий та ранній іспанець. Саме він приходить на зміну старим чемпіонам і ідолам для шанувальників мотогонок. Незважаючи на те, що Маркесу тільки двадцять два роки він вже може похвалитися чотирма титулами чемпіона світу і це тільки на початку його шляху до вершин спорту. Складно навіть уявити, скільки титулів він зможе завоювати за свою кар’єру якщо продовжить збирати трофеї такими темпами. Марк здобув 44 перемоги в 113 гонках, в яких взяв участь. Всього ж за свою кар’єру він заробив 1 717 очок і 68 разів фінішував на п’єдесталі пошани. Ім’я Марка Маркеса вже зараз звучить голосно на гоночних трасах. Може в майбутньому він стане найбільшим спортсменом, який коли-небудь сідав за кермо залізного коня.